Polskie Radio zwiększa zasięg DAB + w całym kraju

Polski nadawca publiczny Polskie Radio – które obejmuje Radio Polska – zwiększyło zasięg cyfrowej telewizji naziemnej DAB + od 1 kwietnia.

Przewodniczący Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski ogłosił wprowadzenie w środę, mówiąc, że sygnały DAB + można teraz odbierać w aglomeracjach miejskich w Białymstoku, Koszalinie, Lublinie, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.

W wyniku szerszego obszaru odbioru odbiór DAB + jest teraz dostępny dla 52 procent ludności Polski, a około 37 procent terytorium Polski jest objęte sygnałami DAB +.

Nadawcy

Polskie Radio rozpoczęło także regularne nadawanie nowej stacji „Radio Dzieciom” – „Radio dla dzieci”, która jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym, prowadzących głównie programy edukacyjne i rozrywkowe. Wieczorem programy będą skierowane do rodziców.

Polskie Radio

Polskie Radio jest pierwszym nadawcą w regionie, który stosuje technologię DAB +, a transmisje rozpoczną się 1 października 2013 r. Plany dotyczące objęcia całego kraju sygnałami DAB + zostaną zakończone do 2020 r.

Oprócz krajowych kanałów Polskiego Radia, w tym stacji wyłącznych dla DAB +, takich jak PR24, słuchacze w Polsce mogą także dostroić się do Radia Polska. (jb)