Blog

Scansonic IN220BT – cyfrowe radio o stylowym wyglądzie

- Updated March 3, 2020

Scansonic IN220BT – cyfrowe radio o stylowym wyglądzie

C4i wprowadza na polski rynek małe radio oferujące ogromną funkcjonalność i połączenie tradycji z nowoczesnością.

C4i wprowadza na polski rynek małe radio oferujące ogromną funkcjonalność i połączenie tradycji z nowoczesnością.

Radio Scansonic IN220BT to produkt duńskiej firmy Dantax A / S, która od lat 70. oferuje wysokiej klasy radiotelefony i głośniki wysokiej klasy. IN220BT jest niewielkich rozmiarów, ale oferuje doskonałą funkcjonalność, w tym radio internetowe, stacje DAB +, radio FM z RDS, a także łączność Bluetooth i DLNA.

Oprócz funkcjonalności wygląd zewnętrzny również przyciąga uwagę. Drewniana obudowa pokryta jest błyszczącym lakierem fortepianowym, co nadaje całości odrobinę elegancji. Panel przedni ma podświetlaną gałkę i duży i czytelny wyświetlacz LCD, który ułatwia sterowanie urządzeniem. Możemy również użyć dołączonego pilota.

Najważniejszą cechą urządzenia Scansonic IN220BT są jego multimedia. Produkt jest wyposażony w moduł Venice 6.5 z procesorem Chorus 3 firmy Frontier Silicon, jednego z największych na świecie producentów rozwiązań dla radiotelefonów cyfrowych. IN220BT po podłączeniu do Internetu zapewnia dostęp do dziesiątek tysięcy stacji radiowych, podcastów i innych strumieni audio, a także możliwość wysyłania i odtwarzania muzyki z dysków sieciowych za pomocą protokołów DLNA lub UPnP. Wydajny moduł Venice pozwoli na przesyłanie strumieniowe plików radiowych i muzycznych w różnych formatach, w tym AAC, AAC +, MP3, WAV, WMA i bezstratnych plików FLAC (jakość do 44 kHz).

Chociaż w przeciwieństwie do telewizji analogowej analogowe radio FM działa bardzo dobrze, Scansonic IN220BT ma wbudowany cyfrowy tuner radiowy DAB / DAB +, który stopniowo zaczyna zastępować analogowy standard w różnych krajach. Ale nie martw się – tuner FM jest również dostępny wraz z RDS. Radia można także używać do słuchania muzyki przesyłanej strumieniowo przez Bluetooth z urządzeń takich jak smartfony, tablety i komputery.

Ostatnie zmiany

Na tylnej ścianie obudowy radia znajduje się wyjście słuchawkowe i wejście AUX, dzięki czemu możemy wygodnie podłączyć odtwarzacz mp3, tablet lub smartfon. Obok niego znajduje się port USB do odtwarzania plików z pamięci USB lub ładowania smartfonów oraz aPolskie Radio Chopin, aby rozpocząć emisję 11 listopada


Radio Chopin, cyfrowa stacja Polskiego Radia, skierowana do miłośników muzyki klasycznej i nazwana na cześć wielkiego kompozytora romantycznego, zostanie wyemitowana 11 listopada.

Uruchomienie nowej stacji przez polskiego nadawcę publicznego radia zbiegnie się z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r., Powiedzieli urzędnicy.

„Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zasługuje na szczególne upamiętnienie” – powiedziała rzeczniczka Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk.

Radio Chopin dociera do słuchaczy na całym świecie za pośrednictwem Internetu, platformy DAB + i satelity.

Małgorzata Małaszko, dyrektor Polskiego Radia 2, powiedziała, że ​​nowy kanał jest uruchamiany z okazji 80. rocznicy Polskiego Radia 2.

Dodała, że ​​nowa stacja będzie skierowana do miłośników muzyki i tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o muzyce klasycznej. Stacja będzie także transmitować utwory Chopina grane na instrumentach z epoki i współczesnych.

Artur Szklener, dyrektor warszawskiego Instytutu Fryderyka Chopina, powiedział, że z zadowoleniem przyjął inicjatywę Polskiego Radia. Dodał, że w dobie nowych mediów ważne było docieranie do odbiorców w nowy sposób.

Cyfrowe Radio Chopin poprzednio transmitowało krótko po uruchomieniu Polskiego Radia 28 września 2015 r. Na czas XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

Od 11 listopada tego roku stacja będzie nadawać na bieżąco. Port LAN do podłączania urządzenia do Internetu i sieci LAN. Możemy również podłączyć urządzenie do sieci bezprzewodowej dzięki wbudowanemu modułowi komunikacji WiFi.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *